
We laten eerst Bertie van haar weblog Bertiebo aan het woord:
We waren in Amsterdam om het Nationaal Holocaust Namenmonument te zien. En vlak ernaast was dit trafohuisje. Strictly business staat er op. Na het monument was ik zo onder de indruk dat ik geen foto meer gemaakt zou hebben. Maar ik zag het huisje eerder, dus bij deze.
Nou ik kan me er iets bij voorstellen dat Nationaal Holocaust Namenmonument is onlangs geopend, maar schijnt zeker een bezoek waard te zijn.(laatste foto) Maar het trafohuisje en zeker wat ernaast staat mag er zeker zijn. Mooi ie het naar binnen gewerkte stalen kozijn. Apart is het pissoir, die vindt je hier nergens meer. Vroeger stonden er hier in het centrum geloof ik twee. Maar nu is niets hier meer openbaar.
Onderstaande afbeeldingen zijn aanklikbaar
bVision.nl een Parkstad Limburg blog
De pissoir heet een krul en er zijn nog zeker 29 andere krullen in Amsterdam. Ze worden minimaal 1 keer per dag schoongemaakt en de meest vieze urinoira zelfs twee keer per dag.
Zo’n pissoir heet hier een krul, we hebben er nog eentje. Ik heb ooit horen vertellen dat het eigenlijk ene van de duurste kleine monumentjes is. Er komt namelijk twee of drie keer een bedrijf wat hem schoonmaakt, reken maar uit.:-)
Door de groene deur vind ik hem wel mooi.
ik ben eigenlijk blij dat dat pissoir weg is, mannen en vrouwen gelijk 😉
het ruikt ook verschrikkelijk
-Een @->- voor jou.
Posters op een spanningshuisje. Hebben we dat al eerder gezien? Volgens mij niet.
Weer een aanwinst. Wees ook maar zuinig op de foto vanwege de krul, die zal langzaam uit het straatbeeld verdwijnen.
Een trafohuisje in de hoofdstad, zo herkenbaar aan het Amsterdamse urinoir.
Daar kun je namelijk de spanning van de blaas verlagen. Hans
Mooi en robust. Ik hou er wel van. Die pisdingen niet. Die hebben we hier niet meer in de stad.
Love As alwyas
dimario
Beetje 13 in dozijn huisje, zo’n pisding is tegen het wildplassen. Hier op het dorp is er ook nog een, voor de marktkooplui.
die urinoir valt me het meest op Sjoerd
bij ons zijn die ook zeldzaam geworden
groeten
En dan maar hopen dat alle kabels uit het huisje goed opgeborgen zijn, stroom en nattigheid gaan nou eenmaal niet goed samen.
In Nederland is het gebruik maken van een openbaar toilet een moeilijke, zoniet een onbegonnen zaak.
Alles bij elkaar toch wel het bekijken waard.
Tja, het is best een aardig huisje, maar dat urinoir steelt hier vandaag toch wel de show. Ooit, heel lang geleden heb ik er eens gebruik van gemaakt. Ik wist niet eens dat die nog bestonden. 😉
Blokkig, tof huisje!
Lie(f)s.
Goede morgen Sjoerd, dat huisje mwa niets om te bewonderen, maar de ‘krul’ ernaast zal ook niet veel meer te zien zijn in Amsterdam of wel soms?. Aan de Keizersgracht stond mijn HBO school daar ben ik jaren elke weekdag naartoe gefietst lang geleden . Ik wens je een fijne zondag toe.
Over smaak valt niet te twisten. Echt heel mooi vind ik het huisje niet.