Droge voeten
Droge voeten

Droge voeten

Met het te verwachten natte seizoen komt ook weer de discussie op gang over hoog water. Of dat nu komt door de grote rivieren of de hoogte van de zeespiegel maakt niet uit. Bij overstromingen leidt het tot natte voeten. In dat opzicht woon ik vrij veilig, Ik kan wel even last van regenwater krijgen, maar dat is tijdelijk. het stoomt dan via de achterdeur de voordeur weer uit. zonder al te veel blijvende schade te veroorzaken. Voor de rest woon ik op een dusdanig hoog niveau dat wil het overstromen, heel Nederland al lang verdwenen is. Ik woon op ongeveer 104 meter boven NAP terwijl het laagste punt in Hoensbroek ongeveer 72 meter boven NAP ligt.
Een mooie bijzonderheid is het om te vermelden dat de zeespiegel heel vroeger tot Maastricht rijkte. Dus nieuw is het niet. ik heb nergens gehoord dat de huidige regering hierover nadenkt of dat er de plannen zijn om er wat aan te gaan doen. Een ding weten we echter zeker, als er iets fout gaat, gaat het geheid goed fout.

bVision & Photography

bVision.nl een Parkstad Limburg blog

20 reacties

  1. Volgens mij is het niet handig om je te laten afleiden door de hoogte boven N.A.P. waar je woont. Waar het om gaat is dat er op steeds meer plaatsen enorme hoeveelheden regen in korte tijd vallen. Dat water water moet weg en dat kan de huidige regenafvoer vaak niet aan. Dat levert in een stad op 100 m hoogte dezelfde problematiek op als de 1 m hoogte waar ik woon.

Reageren mag, maar hou het netjes...

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.