bVision, de naakte waarheid, met af en toe een korreltje zout
Al enige maanden deed mijn PC niet meer wat ik dacht wat die zou moeten doen. Af en toe viel die geheel uit, en dat kwam steeds vaker voor. Ook liet Bluetooth het afweten, wifi viel steeds uit enfin, u snapt het al. Einde levensduur van het moederbord, waar alles op geïntegreerd was. Echter een nieuwe PC met alles erop en eraan was een beetje erg duur, en dan moet je wat anders. We hebben dus een nieuwe PC gekocht, zonder alles wat we al hadden, alleen de kast en het moederbord, de rest hebben we opnieuw gebruik, zoals harde schijven etc., en uiteraard geen toetsenbord, muis en geen scherm, die voldoen nog prima. Dat houdt dan de prijs en beetje redelijk. Het was wel even behelpen voor alles in orde was, maar daar heeft volgens mij niemand, behalve ikzelf, last van gehad.
bVision.nl een Parkstad Limburg blog
Foto: AI-Art ©bVision.nl
Titel: No name
programma: Nightcafé studio
Gelukkig ben jij er handig in. Ik heb ook zoiets gehad in het voorjaar.
Ik koop zo nu en dan een compleet systeem, dan zijn alle componenten op elkaar afgestemd. Ik heb in het verleden wel de extra harde schijf overgeplaatst, maar bij mijn laatste pc was dat niet nodig (500gb ssd en 2tb hd). Ik heb zelf nog nooit een moederboard gehad die overleden was, meestal werd hij te traag om bijv nog aan fotobewerking te kunnen doen.
Je hebt de problemen netjes opgelost en goede apparatuur kun je zeker opnieuw gebruiken.
Nu weer storingsvrij op het grote net. Hans
Je bent echt een handige Harry. Fijn als je iets duurs moet aanschaffen en je kunt de prijs drukken doordat je zo handig bent.
ik doe je het niet na Sjoerd
Goed opgelost! Met een beetje handigheid is dat wel te doen, maar ik begin er maar niet meer aan.
Super als je zelf aan de pc kan werken en in elkaar stoppen. Succes dus met deze nieuwe aanwinst.
Ik heb een Aspire C 24 all in one en die bevalt al jaren prima ik heb eens gekeken wat zoiets nu kost en dat valt me eigenlijk nog mee, ik denk wel dat jij nu wel een stukje goedkoper uit bent. Ik hoop wel dat deze het nog een tijdje volhoudt.
Ik wil het niet weten… ik wil het niet weten… ik wil het niet weten…. zie het op me af komen!
Fijn dat jij dat allemaal zelf kunt doen. Ik heb er totaal geen verstand van en in mijn familie zit ook geen techneut die dat voor elkaar krijgt. Mocht hier de boel het opgeven, dan zal ik toch echt een nieuwe pc moeten kopen vrees ik.
Ik klop het meteen af, in de hoop dat het mij voorlopig niet gebeurt!
M’n Dell laptop is inmiddels 10 jaar. Heb ‘m 2e hands gekocht en gebruik ‘m 4 jaar. Heb daar toen de SSD van een Asus Laptop (die door koffie de geest gaf) ingezet. Voldoet prima, maar is niet geschikt voor Windows11. Weet ook niet wat Win11 extra biedt, maar weet wel dat er in Win11 een paar dingen niet meer mogelijk zijn. Gebruik ‘m ook als 1-persoons TV. Hij staat dus veel aan en zwerft met mij mee door de (slaap-)kamer. Het 14″ scherm mag net wat groter. Denk aan 16″, die een andere schermverhouding heeft. Dell had dat met betere luidsprekers naast het toetsenbord, maar worden alweer een jaar niet meer aangeboden. Refurbished ga ik zoiets ook niet vinden. Wacht dus nog wel wat jaren. XP en eerder 98se heb ik ook 4 jaar probleemloos gebruikt na de vervaldatum. Als ie stuk gaat, dan koop ik op dit moment een nieuwere 2e hands Dell met 15,6″scherm voor 440 euro (incl 90 euro voor 1 TB SSD) bij hetzelfde zaakje nadat ik daar eerst heb geluisterd of er een redelijk geluid in zit zoals in m’n huidige.
Knappe koppen onder onze bloggers! Doe ik je niet na!
Lie(f)s.
mogge Sjoerd
fijn aan het sleutelen geweest dus , en nu genieten van onbezorgd pc plezier
geniet de dag
Ik bouw altijd alles zelf, samen met mijn zoon. Het scheeld bakken met geld.
en nu kun je er weer jaren tegenaan als het goed is. Dat is ook wel weer eens lekker.
Love As Always
Dimario
Veel plezier met de nieuwe pc!
de mijne wordt ook oud, ik had al eens gekeken waar ik een andere kon kopen als de mijne kapot ging, maar er zijn nog weinig winkels die dat hebben staan, het is eerder bestellen op internet .
Ik gun je er heel veel jaren mee
Een @->- voor U.