Renault 4 Combi
Renault 4 Combi

Renault 4 Combi

bVision & Photography

Renault 4 Combi – eenvoud met een ziel
Dimario stuurde me toch nog een paar auto’s voordat hij het land uit gaat. Deze mooie Renault Combi kwam hij tegen vlakbij zijn oude huis. Met dat nummerbord een gevalletje import.
De Renault 4, gelanceerd in 1961, was bedoeld als een auto voor iedereen: betaalbaar, praktisch en verrassend veelzijdig. Met zijn vijfde deur en vlakke laadvloer zette hij de toon voor een hele generatie hatchbacks en lichte bedrijfswagens. De Combi-versie, zoals dit creme exemplaar uit 1983, werd vaak ingezet als trouwe werkpartner voor boeren, ambachtslieden en kleine ondernemers.
Maar de R4 was meer dan een werkpaard. Voor velen was hij een metgezel op vakanties, een auto waarin kinderen achterin hun eerste avonturen beleefden en waarin koffers en kampeerspullen moeiteloos mee konden. Wie ooit in een R4 reed, herinnert zich het karakteristieke gehobbel, de eenvoud van het interieur en de charme van een auto die nooit meer deed dan nodig was.
Dit Combi-model belichaamt die nostalgie: een stukje geschiedenis dat nog altijd warmte en herkenning oproept.

merk
Renault
model
4F6
type
Combi
kenteken
ZS-600-G
Kleur
Bruin
Bouwjaar
1983
Massa rijklaar
842 kg
aantal cilinders
4
vermogen
25 kw (34 hp)
cilinderinhoud
1108 cc
brandstof
Benzine

Onderstaande afbeeldingen zijn aanklikbaar

bVision.nl een Parkstad Limburg blog

12 reacties

Reacties zijn gesloten.