welkom in het parallelle universum van bVision, kijk lees en verbaas u

Dimario stuurde me vorig jaar in half oktober de volgende mail:
Hallo Sjoerd,
nou moeten ze daar ophouden in Israel, nou kom ik daar al 20 jaar en zie ik nooit (2 stuks) oude auto’s. Nou zie ik er in drie weken vakantie al enkele. Deze Mercedes Benz W107, ook bekend als de R107SL werd geproduceerd van 1971 tot 1989 en staat bekend om zijn tijdloze design en betrouwbaarheid. Helaas is aan het kenteken in Israel niet af te lezen hoe oud deze auto precies is. Maar je snapt dat toen ik hem zag rijden.. dat ik een straatje om ben gelopen om hem in de wijk op te zoeken om er een foto van te maken.
De Mercedes-Benz 560SL uit 1987(ik heb de gegevens via de verkoper) behoort tot de iconische R107‑serie, een modelreeks die maar liefst van 1971 tot 1989 in productie bleef. In die jaren groeide de SL uit tot een statussymbool, geliefd bij zowel filmsterren als diplomaten. De 560SL was het sluitstuk van deze lange carrière en werd uitsluitend geleverd voor de Amerikaanse, Japanse en Australische markt. Dat maakt een exemplaar dat in Israël rondrijdt des te opvallender.
Onder de motorkap ligt een 5,6‑liter V8, goed voor soepele kracht en een bijna zijdezachte loop. Het is geen sportwagen in de moderne zin, maar een grand tourer pur sang: gebouwd om moeiteloos lange afstanden te verslinden, met een rustige automaat en een onderstel dat comfort boven scherpte stelt. Bovendien, en dat zie je niet op de foto, is dit een cabrio met een vast dak in de kleur van de carrosserie en heeft daarnaast een canvas dak.
Het ontwerp is tijdloos Mercedes: strakke lijnen, een lange motorkap en de kenmerkende chroomaccenten. De R107 ademt degelijkheid en elegantie, zonder opsmuk. Juist dat maakt hem vandaag zo aantrekkelijk. Een 560SL in het wild tegenkomen blijft een klein feestje, helemaal wanneer hij, zoals dit exemplaar, onverwacht opduikt ver van zijn oorspronkelijke thuismarkt.
Onderstaande afbeeldingen zijn aanklikbaar
bVision.nl een Parkstad Limburg blog


Zo’n Mercedes had Bobby Ewing uit de serie Dallas, schitterende auto en ik wilde ook graag oliebaron worden met zo’n auto! Het is helaas bij een Matchbox exemplaar gebleven. Die ligt nog op zolder, zal hem eens op de foto zetten.
De combinatie van glimmend rood met glanzend chroom doet het ‘m. Ik ben fan!
wauw dit is wel echt een beauty
Echt een mooie rode slee.
Nooit meer gezien daar, terwijl ik toch regelmatig langs die plek loop.
Love as Always
Dimario
Die wil ik alleen om de kleur al… Zal wel dromen blijven..
De lak moet van hoge kwaliteit zijn, rood is sowieso al een moeilijke kleur voor autolak. Prachtig bewaarde auto.
Waarschijnlijk nét uit de wasstraat want wát kan die glimmen zeg.
Zie hem staan blinken. Echt mooi!
Schitterend! Heel bijzonder!
Amai, da’s moooiiiii…!
Lie(f)s.
Dimario heeft een heel mooie auto gespot en gefotografeerd.
Mooi, zowel het model als dit prachtige exemplaar.
Het is wel echt een pracht exemplaar en lijkt goed onderhouden. Mooie kleur ook.
is altijd een top auto geweest
en een mooie
Fijn weekend @->-
mogge Sjoerd
dat is een schitterende wagen
fijn weekend groet
Die glimt je tegemoet!