click to see the pictures big
In 1917 werd in amerika deze auto ontwikkeld, een mooi koetswerk van de firma Woods. Met een unieke aandrijflijn. Op ieder wiel een grote elektromotor, aangedreven door een groot accupack aan de achterzijde, en voorin een benzine motor. Standaard wordt gereden met de elektromotor, en als de accu’s leegraakte werd overgeschakeld op de benzinemotor. Daarmee had de auto een groot actieradius.
click to see the pictures big
Als Woods in 1917 deze auto op de markt brengt is het voor de fabriek ook het laatste productiejaar. Het zou tot het jaar 1997 duren voor er weer een hybride auto op de weg zou verschijnen, de Toyota Prius. Hoezo innovatie.
click to see the pictures big
bVision.nl een Parkstad Limburg blog uit Hoensbroek
Dit zou een mooie verschijning zijn tijdens die old timer ritten.
Dit lijkt wel een stripboekauto. Ik zie Dagobert er zo in rond rijden.
Een koets op wielen, dat is het. Maar heel fraai om te zien en vast ook heel comfortabel, zo lang het niet te hard gaat. Ik denk dat je niet harder kunt dan zo’n 50 km per uur met deze auto?
Men denk vaak dat de elektrische en hybride auto van deze tijd zijn, maar eigenlijk is het al bij aanvang al zo geweest.
Dit is een pracht model. Hans
Hoe mooi is dit. Geweldige kar. Dat is wel een mooi karretje voor mij voor als ik naar mijn werk ga.
Love As Always
Di Mario
Kan wat mij betreft zo de weg op, dan al die aso bakken van nu.
Fijn weekend.
Honderd jaar geleden! En zie hoe de wereld er nu voor staat, wat een verschil.
Dat ziet er in elk geval erg mooi uit, ik hou ervan, deze oudjes 😀
X
Zulke koekblikken vind ik altijd weinig aan.
Goede morgen Sjoerd, deze oude auto doet me denken aan de auto van mijn grootvader, maar die had een bestel model, mijn vader vertelde wel eens dat er geen ruitenwissers op zaten en dat hij dan wel eens op de motorkap zat om de sneeuw eraf te houden. Of dit echt zo was, geen idee, hij vertelde ons als kind soms de gekste verhalen, die dus gewoon verzonnen waren 🙂 Hij kon dan vreselijk lachen als wij het geloofden , maar dat autoverhaal, daar bleef hij ernstig bij. Ik heb er nog een oude foto van, mijn opa (die jong gestorven is en die ik nooit heb gekend) trots bij zijn auto.
Fijne zaterdag gewenst.
Die mag zo uit de kast…!
Goed weekend Sjoerd.
ja, een pareltje, in zo’n auto zou ik wel eens willen rondrijden, maar dan met chauffeur,;-)
Een @->- voor jou