bVision, de naakte waarheid, met af en toe een korreltje zout
Of het zielig is voor deze koeien kan ik niet beoordelen, daarvoor weet ik te weinig van deze beesten af. Deze koeien staan als ze dit eilandje van stro of hooi, verlaten, midden in de pratsch. Terwijl ze nu in hun eigen voer staan. De foto is gemaakt in Oensel, met op de achtergrond de Hubertusmolen in Klein Genhout. Ik kan me voorstellen dat u deze dorpjes u geheel onbekend zijn. En om eerlijk te zijn, dat zou ik ook zo houden…
bVision.nl een Parkstad Limburg blog
Ze zitten wel gezellig bij elkaar.
Koeien gaan meestal binnen omdat ze de grond volledig vertrappen. Nabij Den Bosch heb je een gebied wat Oensel heet.
Bij zo’n foto snap ik het woord ‘veestapel’. 😉
Dat stro zal de boer ongetwijfeld neer hebben gegooid om op te liggen maar vrolijk wordt ik niet van deze foto.
Vaak zijn die dorpjes inderdaad niet meer dan twee boerderijen en een hoopje koeien in de kou 🙂 maar hebben wel hun charme
Een beetje sneu groepje om te zien maar ik heb geen idee of dit verantwoord is of niet.
De foto, doet me denken aan een andere foto.
Namelijk die van de paarden die ook op een kluitje stonden tijdens een overstroming in het natuurgebied Munnikenland januari 2018. Hans
@ Als Limburger kun je zeker trots zijn op de wereldkampioen F1.
Het ziet er wat vreemd uit, maar voor koeien is dit toch heel gewoon. Ook in de stal is er echt geen sprake van een salon. Maar als het straks gaat vriezen gun ik ze toch echt de warmte van de stal.
Ik heb er geen verstand van en dus kan ik er niet over oordelen. Hou jij de dorpjes maar lekker beschermd, soms is veel bezoek geen weldaad.
Dat is niet hun eten maar stro denk ik dat de boer juist neergelegd heeft om op te liggen. Paarden die buiten lopen op een stuk weiland hebben ook zo’n bende en hoewel ze dan een hok hebben om in te staan lopen ze toch liever in de blubber.
Prettig zal het wel niet zijn om zo in je eigen voer en de bagger te moeten staan.
Koeien zijn wel gebouwd om in de natuur te overleven al weet ik niet of de huidige koeien “verwende dames”zijn zoals wij mensen ook een stuk minder gewend zijn vroeger.
Als koeien vriendin vind ik dit dus helemaal niks. En snap dan niet waarom ze hen niet in een warme stal nu zal zetten in de ze modderige omgeving. In de Biesbosch zijn er ook menige buiten maar die verplaatsen ze wel altijd naar een betere omgeving. Deze hier hebben dit helaas niet en dat maakt mij ook wel nu heel verdrietig. Waarom verhuist men deze niet naar een betere weide.? Dit is dieronvriendelijk en als ik dit zelf zal ontmoeten zal ik hier ook zeker melding van maken bij een dierwelzijn organisatie. Gelukkig kunnen ze elkaar warm houden maar de bedoeling van vee houden is dit zeker niet.
Ik heb er ook geen verstand van, maar het ziet er niet prettig uit
ze liggen kort bij mekaar, dat houdt ze ook warm, maar welke boer haalt zijn koeien nu niet binnen…
.Een @->- voor jou.
Voorlopig is er nog geen reden voor zorg, lijkt me. Het is een natte periode geweest, dan wordt zo’n stuk weiland snel vertrapt. Maar ze zitten zo te zien goed in hun vacht en koud is het zeker nog niet. Komt vast wel goed.
Fijn om in ieder geval met jouw blogpost en foto te genieten van dit dorp.
Nostalgische groet,
Trieste bedoening…
Lie(f)s.
Met een beetje wintervacht kunnen ze een eind komen. Helemaal als ze bij elkaar staan.
Love As Always
dimario
Lekker warm zo dicht bij elkaar…!