bVision, de naakte waarheid, met af en toe een korreltje zout
Kijk dit vind ik dan van die auto’s die een tweede leven mogen hebben van mij. Ria van haar weblog riavanfelius.nl vond deze voormalige brandweerwagen op de dijk en dacht die moet ik aan Sjoerd sturen. Lukt niet altijd even goed, maar ik heb ze. En het is er niet aan af te zien, maar deze Hanomag-Henschel is bijna 50 jaar oud. En als u nu denkt dat lijkt verdacht veel op een Mercedes bus, dat klopt. Ondanks de goede naam die Hanomag had, moest het bedrijf in 1969 om te overleven fuseren met Henschel. Het gefuseerde Hanomag-Henschel werd op zijn beurt in 1971 overgenomen door Mercedes-Benz, dat de zeer populaire Hanomag-Henschel F20/F35 serie ook onder eigen merk op de markt bracht. Ook werd de Mercedes-Benz 406/608 serie voor enige tijd onder de merknaam Hanomag-Henschel in de markt gezet met als serieaanduiding F45/F55F65. De merknaam Hanomag bestaat dus als zodanig niet meer, maar de Mercedes is beslist niet slechter, wel duurder… De nieuwe eigenaar heeft wat met de brandweer, gezien achter de voorruit van deze voormalige brandweerwagen nog een paar miniuitvoeringen staan.
- Merk: Hanomag-Henschel
- Kenteken: 08-61-BB
- Model: F55
- Type: Oldtimer bedrijfswagen
- Kleur: Rood
- Bouwjaar: 1974
- Aantal cilinders: 4 cilinder
- Vermogen: 63kW/85pk
- Motorinhoud: 3142
- Brandstof: Diesel
Onderstaande afbeeldingen zijn aanklikbaar
bVision.nl een Parkstad Limburg blog
Ik blijf het prachtig vinden dat al die oude brandweerwagens nog rondrijden, vaak als camper.
Wordt waarschijnlijk als kampeerbus gebruikt met nog een daktent bovenop.
Je ziet de Hanomag-Henschel die omgebouwd zijn regel matig rijden.
Met een sok op de zwaailichten. Hans
Dat is een lekker ruim kampeerbusje en de rode koontjes staan ‘m goed.
Mooie kampeerwagen die hoeft niet meer naar de brand toe alleen fijn vakantie vieren.
Het zal best een oude brandweerauto zijn, die staan het grootste deel van hun actieve leven in een garage te wachten op een incident en slijten dus nauwelijks.
Die ziet er nog goed uit voor zijn leeftijd. Daar zou ik een uitstapje mee maken.
Er staat nu een rode vrachtwagen op die plek, waar de eigenaar voor zijn werk in rijdt.
Prachtig. Daarmee kun je wel op vakantie gaan, lijkt me.
Superleuk ‘huisje’!
Lie(f)s.
Altijd mooi als zoiets gered wordt van de sloop. Merken hebben voor mij geen waarde. Ik zal daar dan ook nooit status aan koppelen.
Een prachtbak…. daar mag de eigenaar trots op zijn.
Love As Always
Dimario
Prachtig!
een mooie camionet, en zeker oud genoeg om in je virtuele garage te staan.
En het is een echte liefhebber, dat zie je idd, ik denk nu ook aan die leger-jeeps, dat zijn ook echte fanatiekelingen
Fijn weekend @->-