Badhuis Treebeek
Badhuis Treebeek

Badhuis Treebeek

bVision & Photography

Van Badhuis tot Bidhuis

Aan de Maanstraat in Treebeek vinden we het voormalig openbaar badhuis uit 1938. Gebouwd door het Fonds voor Sociale Instellingen van de Staatsmijnen. In september 2015 heb ik daar al eens een heel artikel over gemaakt, met wat oudere foto’s van het badhuis. Tijdens een wandeling door Treebeek kwam ik er toevallig weer eens langs en kon het niet laten om dit Badhuis anno nu te vereeuwigen. Het is al lange tijd een Kerkgebouw. Op de muur is dan ook aangegeven “Van Badhuis tot Bidhuis”. De mijnwerkerswoningen waren in die tijd nog niet voorzien van een bad- of douchegelegenheid. De koempels wasten zich op de koel in het badlokaal. De gezinsleden konden zich voor een dubbeltje inclusief zeep en handdoek wassen in het Badhuis.


het bidhuis aan de maanstraat (juli-2026)

bVision & Photography

bVision.nl een Parkstad Limburg blog

21 reacties

  1. Het badhuis, onze generatie is er bekend mee, het was of de tobbe of naar het badhuis.
    of zwemles in een natuurbad, daar werd je ook wel schoon van.
    Een leuke herinnering is het wel. Hans

    Ot. Je verzoekje is gedraaid in de show.
    Het programma is beluisteren op de pagina “Bank’s Radio”

  2. mmberends

    Ook Stolwijk had een badhuis en het was nog in gebruik toen wij hier vijftig jaar geleden kwamen wonen. Daarna is het afgebroken en sinds kort staat er een nieuwe wijk waar een van de straten de naam Badhuisstraat heeft gekregen.

  3. Ik heb even op de site van de Evangelische Gemeente gekeken. Toch mooi dat dit gebouw weer een bestemming heeft gekregen. Ik had een beetje associatie met de schuilkerken van vroeger. Aan die gebouwen kon/mocht je niet zien dat het een kerk was.

  4. Ria

    Hier was ooit ook een badhuis, ik ben er maar een paar keer geweest, mijn ouders vonden het maar niets. Later werd het een groene kruisgebouw en nu al jaren afgebroken. Dat van jullie staat er nog mooi bij zo, als kerk.

Reageren mag, maar hou het netjes...

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactie gegevens worden verwerkt.