
Soms kom je ze nog wel eens in het wild tegen, de Willys Jeep. Deze stamt uit 1953 volgens het RDW, mijn geboorte jaar dus, deze moet wel goed zijn, die heeft in ieder geval het rampjaar overleeft. Of de 1953 klopt kan ik niet met zekerheid zeggen. Maar ik dacht zeker te weten dat de productie in 1945 gestopt is. Deze Willys vond ik bij een onderdelenhandel in Hoensbroek. En deze ziet er prima onderhouden uit. Bijna als nieuw zou ik zeggen.

De Willys Jeep had je in twee smaken, de originele Willys MA en de Willys MB. Aan de motorkap van de Willys op de foto’s is te zien dat dit een Willys MB is. De MB is eigenlijk een gemodificeerde MA. De stuurversnelling werd vervangen door een vloerversnelling, en wat pluspunten van de concurrenten Ford en Bantam werden geïntegreerd in de MB. waardoor deze ook wat lichter werd. Ik vind het knap dat er nog steeds van deze auto’s rondrijden en onderhouden worden door liefhebbers van deze Willys. En voor mij maakt het daarbij niets uit of het een door Willys geproduceerde of een in licentie door Ford geproduceerde Willys is.

bVision.nl een Parkstad Limburg blog uit Hoensbroek
Dit is inderdaad een prachtig onderhouden Willys Jeep, nu kunnen ze wel een stootje hebben maar dit is duidelijk een liefhebber. Hans
Een leuk wagentje in ieder geval.
Onze overbuurman heeft een Willys Ford in zijn bezit. Ding staat achter slot en grendel en komt never nooit buiten.
Ach, helemaal origineel of niet, ik blijf het een prachtig wagentje vinden. En het is en blijft toch één van de meeste bekende voertuigen waarmee onze bevrijders in 1945 door het land trokken om ons land tot ons land te maken.
Ik weet niet waarom, maar als ik zo’n jeep zie rijden moet ik altijd aan vroeger denken, hahaha ik denk Ermeloose heide, oefeningen en dat die er gewoon konden zijn, terwijl jij er wandelde en zo de hei op liep, nou ja.. langs de rand dan… en het heel spannend was, als er geen oefening was, dat je dan mocht lopen waar de tanks en jeeps rijden…. als ze oefenen…. stom he?
X
Ik vind ze wel leuk en stoer ook.
Goede morgen Sjoerd, ik heb die dingen in mijn kindertijd nog wel door het bos zien rijden met militairen erin, of misschien was het een ander voertuig, daar heb ik geen herinnering aan. Het is ook al zestig jaar geleden, het leek me leuk om daarin mee te rijden dwars door het bos. Wij noemden destijds al die legergroene wagens Jeep dus. . . .
Ik wens je een fijne zaterdag toe.
Ik lees net ook Villa’s reactie waardoor ik wat genuanceerder kan reageren, maar vind nog steeds dat deze er geweldig uitziet.
hier zie ik ze regelmatig nog eens rondrijden,maar dan meer in groepsverband, die willy herken ik direct.
Voor mij de echte jeep, ik hou van de kleur
.Ik wens je een fijn weekend en hier is een @->- voor jou.
Een hele mooie en goed onderhouden…!!
Fijn weekend Sjoerd.
Een auto die altijd de aandacht blijft trekken. Ik vind hem mooi..
Love as Always
Di mario
De Willys Ford is zeldzamer. Helaas is het eugenlijk niet meer mogelijk zo’n wagen zo onbeheerd te laten staan. Onderhoud aan de buitenkant zegt weinig trouwens. Alles aan de Willys wordt nagemaakt en het zegt niets over het motoronderhoud.
Leuk he dat je ze ook nog wel eens in het wild tegen komen