
En dan rij je even naar de pedicure en staat dit zomaar langs de weg op me te wachten, een heuse Citroën Ami. Daar stop ik uiteraard voor. Want als je op tijd vertrekt heb je ook ruimte om even te stoppen. En zeg nou zelf, is het geen beauty…. In Frankrijk noemde ze dit ook wel een middenklasser in die tijd. Als je dan nagaat dat de opvolger de Citroën Visa was weet je het wel. Toch had deze auto wel wat. Eigenlijk was het een aangeklede 2CV, de bekende Eend, hij stond namelijk op het chassis van de Eend. De Citroën Ami werd dan ook wel aangeduid als de 3CV. Maar goed, het is achterhaalde techniek en veiligheid, maar wel een leuke oldtimer om te bezitten. Overigens is het verschil met de Ami 6 o.a. dat de schuin naar binnenlopende achterruit vervangen is door een meer conventionele achterruit
- Merk: Citroën
- Kenteken: 77-TG-88
- Type: Ami 8
- Kleur: geel
- Bouwjaar: 1972
- Aantal cilinders: 2
- Motorinhoud: 652 cc
- Brandstof: benzine
Onderstaande afbeeldingen zijn aanklikbaar
bVision.nl een Parkstad Limburg blog
Die auto zorgt voor wat kleur in de straat! Ik vind hem prachtig.
De Citroën Ami 8, de zelfde vering als de lelijke eend, als ik me niet vergis.
Zo voelde hij ook als je er in zat. Hans
Prachtig! Goeie kleur ook! 😀
Ook wel een beetje het model van de Seat fura
Die ami herinner ik me niet, de visa daarentegen wel. Origineel kleur heeft dit oude bakje.
Leuk. En met trekhaak, veel gewicht kan je daar toch niet achter hangen. Zal wel voor de fietsdrager zijn.
Erg leuk wagentje om te zien, maar voor je veiligheid kan je beter een degelijke moderne auto kopen, zo’n Ami heeft niet veel kreukelzones.
Jammer dat de romantiek van de 2CV wat verdween met de komst van de Ami, vind ik.
Goede morgen Sjoerd, gek ik dacht dat de ami zo’n schuin naar binnen lopende achterruit had, maar dat zal dan aan ander model zijn. Ik ben helemaal niet thuis in automodellen. Ik wens je een fijn weekend toe.
Mooie kleur ook
Het blijven inderdaad mooie wagens. En de vorm kan nog steeds goed mee. Ja, op tijd vertrekken heeft z’n voordelen.
echt een auto van die tijd, ik zou er ook voor stoppen
je bent zoals mij, ik vertrek ook altijd op tijd
.Ik wens je een fijn weekend en hier is een @->- voor jou.
Goed bouwjaar weer. een mooitje dit. Ik kan me voorstellen dat je hier even voor wilde stoppen.
Love As always
dimario
Een mooike, maar toch zie ik een eend liever.
Voor een bijna vijftig jarige ziet ie er nog perfect uit!
Absoluut een beauty. Om zo mee weg te rijden!
Prachtig, toch!?
Lie(f)s.